Adalar Buzdolabı Kapı Contası

Adalar Buzdolabı Kapı Contası

Her evin olmazsa olmazıdır buzdolabı. Buzdolabı olmazsa yiyeceklerimizi muhafaza edemeyiz bu nedenle hayatımızın büyük bir bölümünü kapsar. Buzdolabının özelliği içine koyulan yiyecek ve içecekleri soğuk tutmak ve bu sayede bozulmaları önlemektir. Yazın içtiğimiz soğuk içecekleri de yemeklerimizin bozulmamasını da buzdolabımıza borçluyuz.  Bu sebeple buzdolabının hayatımızdaki yeri önemlidir. Buzdolaplarının kapaklarında içecek koymak için şişe rafı yumurta koymak için yumurtalık rafı ve diğer gözleri bulunur. İç kısmında cam rafları mevcuttur. Bazı buzdolaplarında coolbox dediğimiz kahvaltı çekmece bölmesi vardır. Soğutucu bölümünün alt kısmında sebzelik çekmecesi bulunmaktadır. Bu sebzelik çekmeceleri bazı dolaplarda bir adet bazı dolaplarda iki adet olarak bulunur. Buzdolabınızın buzluk bölümü ise bazı modellerde tek bir ara raf ile ayrılırken bazı modellerde 2 adet buzluk çekmecesi vardır. Buzdolabınızın alt ve üst kapağında kapağı çevreleyen hava geçişini engelleyen ve kapağın kapalı kalması için vakum görevini yana kapak contaları vardır. Bu contaların hapsettiği soğuk hava sayesinde yiyecekleriniz bozulmaz ve taze kalır. Buzluğunuza koyduğunuz et, balık ve tavuk gibi yiyecekleri ilk günkü tazeliğinde korur ve bozulmasını engeller. Kapak contaları zamanla mıknatıs özelliğini kaybederek görevini yapamaz hale gelir. Bu durumda buzdolabınızın kapakları güzel kapanmaz ve dolabınız ayarladığınız soğuklukta kalamaz. Buda dolabınızın içindeki yiyeceklerinizin bozulmasına sebep olur. Buzluk kapağındaki contanızın bozulması karlanmaya sebep olur. Kapak contaları buzdolabınız için önemli parçalardır. Buzdolabınızda bulunan tüm bu parçalar hor kullanma ile kırılabilir veya zaman ile yıpranabilir. Ancak bu parçaları temin etmeniz mümkün. Dolabınızın modeli ile arama yaparak tüm yedek parçalarına ulaşabilirsiniz.

Adalar Buzdolabı Kapı Contası

Adalar Buzdolabı Kapı Contası Fiyatları

Her markada buzdolabı bulmak mümkündür. Markaların sürekli ürettiği yeni modeller ile ürün yelpazesi oldukça genişlemiştir. Yeni bir buzdolabı almak yerine bozulan parçayı yenilemek sizin için oldukça hesaplı olacaktır. Buzdolabınızın modeli ile arama yaparak kapak contaları dahil tüm yedek parçalarını bulabilir ve ihtiyacınız olan parçanın siparişini verebilirsiniz. Buzdolabı kapak contalarının fiyat aralığı oldukça geniştir. Bu fiyatları belirleyen dolabınızın markası modeli ve üretim yılıdır. Her markanın contalarda kullandığı malzeme farklı olabilir. Kullanılan malzemesi de contaların fiyatını etkilemektedir. Mıknatıslı ve vidalı olmak üzere iki tip buzdolabı kapak contası vardır. Bu conta seçimini dolabınızın modeline uygun olarak yapmanız gerekmektedir.

Adalar Buzdolabı Kapı Contası

Adalar Buzdolabı Kapı Contası Temizliği

Buzdolabınızın kapak contalarını ve dolabınızın içini düzenli olarak temizlemeniz sağlığınız açısından önemlidir. Çeşitli kimyasallar ile temizlemenizi önermiyoruz. Mikrofiber bez ve sabunlu su ile silerek durulamanız yeterlidir. Bu işlemi düzenli olarak yapmazsanız bakteri oluşumunun önüne geçemezsiniz. Oluşan bakteriler yiyeceklerinize bulaşarak sağlığını olumsuz yönde etkiler. Sağlığınız için dolabınızın temizliğini düzenli olarak yapmanız önemlidir.
Buzdolabı kapak contanız artık işlevini yerine getiremiyor ve yeni bir conta aldınız. Bu contayı taktıktan sonra sabunlu su ile temizliğini yaptıktan sonra sıcak su ile silip dolabın kapağını kapatalım ve dört saat kadar buzdolabının kapağını açmayalım. Bu işlem sayesinde kapak contalarınız mıknatıs görevini ilk günkü gibi yapacaktır.

Adalar Buzdolabı Kapı Contası

RANDEVU ALMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN https://www.buzdolabikapicontasi.com/

BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN ARAYIN http://0535 775 0191

Adalar Buzdolabı Kapı Contası

BU WEB SİTESİ https://www.webalagoz.com/ FİRMASI TARAFINDAN TASARLANMIŞTIR.